Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Održana prezentacija učeničkih radova u sklopu manifestacije Stolačko kulturno proljeće

Matica Hrvatska Stolac povodom "Stolačkog kulturnog proljeća 2015" organizirala je jučer 26.05. „Prezentaciju učeničkih radova“. U 20 sati u Sportskoj dvorani u Stocu učenici triju škola iz naše općine nazočnima su predstavili svoja istraživanja. Događaju su nazočili Načelnik općine Stolac gospodin Stjepan Bošković i predsjednik Matice hrvatske Stolac, dr. Mladen Bošković.Večer je svojom pjesmom otvorio zbor naše koja je bila i domaćin ovog događaja. Nakon prigodne pjesme voditeljica je pozdravila nazočne i pozvala ravnateljicu škole gospođu Mirjanu Biletić.

U svome kratkom obraćanju ravnateljica je izrazila dobrodošlicu svima i pohvalila rad koji su sva tri istraživačka tima uložila u svoje projekte. Predsjednik Matice hrvatske Stolac i ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ dr. Mladen Bošković također se obratio prisutnima, izrazio je zadovoljstvo brojem okupljenih te ih pozdravio ispred organizatora.

Nakon uvodnih govora riječ su preuzeli učenici Osnovne škole Stolac koji su predstavili svoje istraživanje na temu „Zaboravljeni grad Koštun“. Učenici su temeljito obradili svoju temu i kronološki nas upoznali sa povješću, položajem i važnosti grada. Svoje istraživanje su zaključili željom da se ovaj spomenik kulture stavi pod zaštitu. Nakon prezentacije okupljeni su imali priliku poslušati recitaciju pjesme „Ti koja imaš nevinije ruke“ Vesne Parun u izvedbi Lorene Markić, učenice I. razreda gimnazije, koja je na ovogodišnjem županijskom natjecanju recitatora osvojila 3. mjesto.

„Biskupija Sarsenterum“ naziv je istraživanja koje je provodila i pripremila skupina učenika naše škole. Prezentaciju su pripremili učenici prvog i drugog razreda gimnazije uz pomoć profesorica Željke Matić i Kristine Raspudić.  Najviše pozornosti u svome radu obratili su na postojanje i značaj biskupije za ovo područje kroz povijest pa sve do danas.

Učenici Osnovne Škole Crnići u svom izlaganju detaljno su nas upoznali sa župom Aladinići – Dubrave. Župa je osnovana 25. Listopada 1977. godine odjeljenjem od župe Prenj. Učenici su predstavili nastanak župe, njenu povijest, položaj, dosadašnje župnike, broj stanovnika, te gradnju crkvi na Aladinićima i Bobanovom Selu.

Zahvaljujemo se svim učenicima i profesorima koji su sudjelovali u pripremi i organizaciji ove priredbe.

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1028.JPG IMG_1054.JPG IMG_1059.JPG IMG_1035.JPG IMG_1050.JPG IMG_1076.JPG IMG_1048.JPG IMG_1060.JPG IMG_1051.JPG IMG_1006.JPG IMG_1069.JPG IMG_1041.JPG IMG_1023.JPG IMG_1046.JPG IMG_1043.JPG IMG_1055.JPG IMG_1082.JPG IMG_1032.JPG IMG_1031.JPG IMG_0976.JPG IMG_1049.JPG IMG_1062.JPG IMG_1039.JPG IMG_1038.JPG IMG_1030.JPG IMG_0994.JPG dvorana.JPG IMG_1034.JPG IMG_1025.JPG IMG_1066.JPG IMG_1022.JPG IMG_1053.JPG IMG_1003.JPG maskare_2018.jpg IMG_1061.JPG IMG_0983.JPG IMG_1080.JPG IMG_1068.JPG IMG_1064.JPG IMG_1027.JPG IMG_1078.JPG IMG_1024.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje