Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

U suradnji sa udrugom građana "Inicijativa" krenula realizacija projekta "3D printer - stvori sve što želiš"

Krajem 2016. godine udruga građana „Inicijativa“ Stolac, u suradnji sa našom školom i Osnovnom školom Crnići krenula je u realizaciju projekta „3D printer – stvori sve što želiš“. Novčana sredstva osigurana su preko natječaja za dodjelu sredstava dijela prihoda ostvarenih po osnovu naknada za priređivanje igara na sreću u 2016. godini, Federalnog ministarstva razvoja, poduzetništva i obrta, u programu promoviranja tehničke kulture. Projekt je namijenjen učenicima i nastavnicima osnovnih i srednjih škola u Stocu za usvajanje novih inovativnih načina stjecanja znanja i kompetencija na području primjene 3D tehnologije, ICT tehnologije, tehničke kulture i robotike.

Osuvremenjujući osnovnoškolski i srednjoškolski kurikulum te su tehnologije doprinijele podizanju razine informatičkih i digitalnih kompetencija učenika. Jedan od najvećih tehnoloških trendova današnjice svakako je prisutnost 3D tehnologije tiska. 3D tisak koristi se u svim granama ljudskog djelovanja, od arhitekture, preko medicine do obrazovanja. Uz računala, tablete i pametne ploče, i 3D printeri polako ulaze u prostor učionice.

U sklopu ovoga projekta nabavljena su dva 3D printera Prusa i3 MK2 sa pratećom opremom, koji je proglašen za najbolji 3D printer u 2016. godini u izboru poznatog časopisa Make:. Printeri se koriste za  održavanje radionica u Osnovnoj školi Crnići i Srednjoj školi Stolac, a sve u cilju educiranja određenog broja mladih ljudi za rad na 3D pinteru, što podrazumijeva izradu modela za ispis i praktičnu primjenu stečenih znanja u svakodnevnom životu.

Krajem 2016. godine održano je nekoliko radionica za učenike koje su vodili profesori informatike Darko Jarak i Nikola Perić. U radionice je bilo uključeno  stotinjak učenika  naše škole i Osnovne škole Crnići, gdje su učenicima predstavljene mogućnosti i prednosti korištenja 3D tehnologije. Radionice će se nastaviti i u 2017. godini, a 3D printeri biti će dostupni i ostalim nastavnicima i profesorima spomenutih škola za održavanje redovite i izborne nastave te izradu didaktičkih materijala (modeli molekula za kemiju, različiti modeli za tehničku kulturu itd.). Također 3D printeri će se koristiti za promociju škola, te će se u skladu s mogućnostima prezentacije 3D printera održati i u drugim školama i ustanovama koje budu zainteresirane.

Također za određeni broj naših učenika organiziran je posjet tehnološkom parku Intera u Mostaru kao i Fakultetu strojarstva i računarstva u Mostaru. Tu su se učenici mogli upoznati sa drugim modelima 3D printera, drugim tehnologijama ispisa ali isto tako i sa tehnološkim trendovima današnjice, što će nadamo se doprinijeti većem zanimanju učenika za informacijske i komunikacijske tehnologije te će potaknuti učenike da za svoj studij odaberu neki od tehničkih fakulteta, što je ujedno i jedan od ciljeva ovoga projekta.

Radionica u našoj školi

Posjet Intera tehnološkom parku u Mostaru

Posjet Fakultetu strojarstva i računarstva u Mostaru

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1034.JPG IMG_1048.JPG IMG_1043.JPG IMG_1006.JPG IMG_1050.JPG IMG_1053.JPG dvorana.JPG IMG_1054.JPG IMG_1030.JPG IMG_1027.JPG IMG_1061.JPG IMG_1038.JPG IMG_0983.JPG IMG_1031.JPG IMG_1024.JPG IMG_1064.JPG IMG_1035.JPG IMG_1078.JPG IMG_0994.JPG IMG_1022.JPG IMG_1060.JPG IMG_1066.JPG IMG_1023.JPG IMG_1068.JPG IMG_1025.JPG IMG_1046.JPG IMG_0976.JPG IMG_1069.JPG IMG_1003.JPG maskare_2018.jpg IMG_1049.JPG IMG_1051.JPG IMG_1032.JPG IMG_1055.JPG IMG_1062.JPG IMG_1028.JPG IMG_1080.JPG IMG_1039.JPG IMG_1041.JPG IMG_1082.JPG IMG_1076.JPG IMG_1059.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Forma za prijavu